מי צריך ייעוץ משפטי לחברות טכנולוגיה

זו לא תהיה הגזמה אם נאמר כי חברות טכנולוגיה משנות את העולם. אולם גם החברות המוצלחות ביותר או המבטיחות ביותר, עשויות להזדקק לייעוץ משפטי ברגעים שונים. נציג ונפרט מי צריך ייעוץ משפטי לחברות טכנולוגיה ומתי. 

ייעוץ בזמן קליטת עובדים חדשים 

כאשר חברה טכנולוגית מוקמת, נהוג לחתום על הסכם מייסדים. ברור כי ניסוח הסכם מסוג זה מהוה דוגמא ברורה למצב שבו נדרש ייעוץ משפטי לחברות טכנולוגיה. יחד עם זאת, גם כאשר חברת טכנולוגיה כבר קיימת, יש צורך בייעוץ משפטי בזמן קליטת עובדים בכירים חדשים. הייעוץ יכול לאפשר ניסוח הסכם עבודה נאות, אשר מונע מן העובדים לחשוף מידע סודי או להתחרות בחברה שמעסיקה אותם. 

ייעוץ בזמן גיוס כספים 

ייעוץ משפטי לחברות טכנולוגיה נחוץ מאוד כאשר הולך ומתקרב שלב של גיוס כספים. קחו לדוגמא מצב סביר שבו משקיעים פוטנציאליים רוצים להשקיע בחברה. המשקיעים, אנג'לים או קרנות הון סיכון, דורשים לקבל מידע מהותי, לפני הזרמת ההשקעה. ייעוץ משפטי יוכל לאפשר התמודדות עם מצב שבו נדרשים לחשוף מידע חשוב ומהותי, מול גורם לא ידוע שמחוץ לחברה. ניתן לעבור את המהמורה הזאת בעזרת כלים משפטיים שונים. 

יעוץ בנושאי פטנטים (בארץ או בחו"ל)

לחברות טכנולוגיות יש לא מעט אסים בשרוול. מדובר במידע, תגליות ופיתוחים שיש להם ערך מסחרי וכלכלי (ולעיתים גם מדעי וכמובן טכנולוגי). ייעוץ משפטי לחברות טכנולוגיה נדרש בשלבים שבהם רוצים להגיש בקשה לפטנטים חדשים או כאשר עולה הצורך לבצע רישום של סימון מסחרי. ללא ליווי משפטי מתאים, אפשר לאבד את הזכויות על פטנט. ייעוץ משפטיי יוכל לסייע גם כאשר רוצים לייצר מוצרים טכנולוגיים חדשים, ללא הפרה של פטנטים שבהם מחזיקה חברה אחרת. למידע נוסף עברי קרנר

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורכי דין פלילי בחיפה – מתי תצטרכו להיעזר בשירותיהם?
עורכי דין פליליים בחיפה הינם אנשי משפט המתמחים בהגנה על אנשים שהואשמו בביצוע עבירות פליליות. אם אתם...
קרא עוד »
מאי 07, 2023
פטור ממס הכנסה לנכים
נכים בישראל זכאים להפחתה משמעותית וברוב המקרים לאי חיוב בתשלום המס בכלל. אפשרות זו היא האידיאלית...
קרא עוד »
ינו 23, 2022
כמות אלכוהול מותרת בזמן נהיגה – כל מה שחשוב לדעת
הוזמנתם למסיבה אצל חברים או שפשוט יצאתם לסיבוב עם החברה במכונית לפאב המקומי, מאותם רגעים שאתם רוצים...
קרא עוד »
אפר 17, 2022