הסדרי נושים בחדלות פירעון

חדלות פירעון היא בעיה נפוצה מאוד בעולם כיום. זהו אחד הגורמים המובילים לפשיטת רגל. כאשר מישהו נקלע לקשיים כלכליים, הוא פונה לרוב לחברים, למשפחה ואפילו לבנקים לעזרה. לעיתים החייב אינו יכול להחזיר את חובו לנושים ולכן הוא פונה להליך חדלות פירעון.

מהו הליך חדלות פירעון?

בהליך חדלות פירעון, חייב (אדם או חברה) צריך להוכיח שאין ביכולתו לשלם את החוב.

חייב יכול להשתמש בהליך כדי להוכיח שאין ביכולתו לשלם את חובותיו. זה יכול לשמש בעצמם או מטעם אדם או חברה אחרים. במקרה זה, החייב צריך להוכיח שאין לו מספיק כסף כדי לשלם את חובותיהם.

הליך חדלות פירעון הוא הליך משפטי המאפשר לחברה לבקש הגנה מפני נושים ולבנות מחדש את חובותיה. הליך חדלות הפירעון משמש במצבים בהם מצבה הכלכלי של החברה בכי רע והיא אינה יכולה לשלם את חובותיה. במקרים כאלה יכולה החברה להגיש בקשה לבית משפט להגנה מפני נושים.

הליך חדלות הפירעון כרוך בהגשת תביעה נגד החייב לבית המשפט בבקשה להכריז עליו פושט רגל.

הסדרי נושים בחדלות פירעון – כל מה שחשוב לדעת

הסדרי נושים בחדלות פרעון הם נושא מסובך מאוד. ישנם סוגים רבים ושונים של הסדרי נושים ולסוגי הנושים השונים יש זכויות שונות. מאמר זה ייתן לכם סקירה כללית של כל הסדרי הנושים וכיצד הם פועלים.

בהסדרי נושים מגיעים להסדר חוב של הנושים מול החייב. בהליך זה יש הידברות ישירה בין החייב לנושיו. הידברות זו קורית בין עם החייב יחיד או תאגיד. באמצעות שיח עם הנושים החייב יכול לשנות את תנאי תשלום החובות שלו לנושיו.

לסיכום, במידה ואתם נמצאים בקשיים כלכליים ואתם חייבים כספים ללא מעט אנשים וגופים, מוטב שתתייעצו עם עורך דין שלומי ברדוגו שבקיא בהליכי חדלות פירעון, פשיטת רגל והסדרי נושים.

אהבתם את המאמר, שתפו אותו בין חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

אולי יעניין אותך?

חוק אשראי הוגן

הלוואה היא עסקה פיננסית המאפשרת לצד אחד ללוות כסף מאחר ובדרך כלל מוחזרת בריבית. עם הפופולריות הגוברת של פלטפורמות מימון המונים והלוואות עמית לעמית, חשוב

קרא עוד »

עורך דין הוצאה לפועל

להלן היתרונות העיקריים של שימוש באיש מקצוע כמו עו"ד הוצאה לפועל שיכול להסיר את הדאגות הפיננסיות שלך מעיקולים ממתינים: איש מקצוע שיוכל להסיר את הדאגות

קרא עוד »