תאונת עבודה וימי מחלה

כל מה שרציתם לדעת על תאונת עבודה וימי מחלה

תאונת עבודה היא אירוע לא כיפי בלשון המעטה, בטח במקרה שאתם אוהבים את העבודה שלכם. היא יכולה להתרחש בדרגות שונות, מה שבטוח, היא משאירה אתכם מחוץ למעגל העבודה לא מעט זמן, מהרהרים בבית במר גורלכם.

אם הפציעה היא זמנית תשמחו, משום שלאחר תקופה קצרה תשתלבו בחזרה בעבודה בהיקף כמעט מלא עד היקף מלא בתקופה שלאחר מכן.

אם הפציעה היא יותר ארוכה כדאי להגיש תביעה מסודרת על הנזק שנגרם לכם. רוצים לדעת עוד? פשוט המשיכו לקרוא על תאונות עבודה וימי מחלה.

תאונת עבודה:

תאונת עבודה היא תאונה שאירעה כתוצאה מהעבודה שלכם, במהלך העבודה שלכם. למשל, אם אתם עובדים עם מכונות כבדות וכתוצאה מכך קיבלתם שבר מאמץ או גרוע מכך, פריצת דיסק, כל הטיפולים, זמן המחלה, ההחלמה, אמורים להיות על חשבון החברה, ביטוח לאומי. הם נושאים בתוצאות של הנזק שלכם.

אם הם גם אחראים לכך, כלומר, שהם פעלו בצורה לא בטיחותית וסיכנו אתכם, כמו למשל, מפעלים שעובדים עם כימיקלים ולא היה טיהור אוויר כפי הנדרש בחוק, אתם יכולים להגיש תביעה משמעותית כלפי החברה שנהגה כלפי העובד ברשלנות שגרמה לו נזק, לפעמים בלתי הפיך.

חשוב לדעת שתאונת עבודה מוגדרת לא רק אם נפצעתם במהלך העבודה עצמה, אלא גם בהלוך או בחזור מהעבודה, גם זו מוגדרת תאונת עבודה.

את גובה הסכום שתקבלו כתוצאה מתאונת העבודה מודדים לפי גובה המשכורת שלכם לפני הפציעה. ההחזרים הם 75% מגובה המשכורת וכמו כן, יש תשלומים נוספים מביטוח לאומי וחופשת מחלה שכמובן לא תהיה על חשבונכם אלא 100% על חשבון החברה.

מומלץ לקחת ייעוץ מקצועי כדי להבין מה מגיע לכם ולדרוש את זה, כי כמו שאתם יודעים אף אחד לא יגיש לכם את הזכויות על מגש של כסף, צריכים להגיש את הבקשה, את המסמכים ואז לקבל.

לעוד מידע, בקרו באתר https://yozma-rights.co.il/

אהבתם את המאמר, שתפו אותו בין חברים

אולי יעניין אותך?