מתי צריך עו"ד פלילי

עו"ד פלילי

תחום המשפט הפלילי הינו רחב מאוד, בפניכם רשימה יחסית מצומצמת של תחומי עיסוקם של עו"ד הפלילי, עבירות של איומים,  עבירות מין, עבירות בסחר בסמים, עבירות סחיטה, עבירות גניבה, תקיפה, עבירות הימורים, העלבת שוטר או עובד ציבור, שוד מזוין, עבירות סייבר והונאה. מומלץ להיוועץ בעו"ד פלילי מתחילת הליך משפטי כנגדך ועד לסיומו, כל זאת בליווי צמוד עד כמה שאפשר. במקרים רבים חשודים פונים אל עו"ד פלילי רק בעת ההעמדה לדין, וזוהי טעות. פנה לעו"ד כבר במקרים הבאים.

זימון לחקירה

כאשר אדם מקבל הזמנה לחקירה משטרתית, חשוב שידע שזוהי זכותו המלאה להיוועץ עם עורך דין לבחירתו טרם ההגעה לחקירה. גם כאשר אינך יודע מהן החשדות שכנגדך, שיחה מוקדמת עם עורך דין פלילי תכין אותך לשיטות החקירה השונות של המשטרה ותדע כיצד להגן על עצמך. לעיתים המשטרה לא תודיע לך שהנך מזומן לחקירה אלא תשלח אליך מכתב "הזמנה לסור לתחנת המשטרה לצורך בירור". הזמנה זו, לעיתים באמת הינה לצורך בירור אך לעיתים זוהי שיטה בה משתמשת המשטרה לצורך הסחת דעת חשודים מהעובדה שהינם עומדים להיחקר, במידה וקיבלת הזמנה כזו, תוכל להיוועץ עם עו"ד פלילי כדי להבין האם ישנה חובה עלייך להגיע לבירור זה.

בעת חקירה

במידה וזומנת לחקירה או שנתפסת או נחשדת בביצוע עבירה והגעת אל החקירה ללא הכנה מוקדמת, זוהי זכותך המלאה להיוועץ עם עורך דין טרם התחילה החקירה. כאשר תיוועץ עם עו"ד שוש חיון תוכל לקבל תדרוך כיצד להתנהג בחקירה, ישנם פרטים רבים שהמשטרה תנסה להסתיר מהנחקרים כמו לדוגמא הזכות של הנחקר למחוק דברים שאמר בעת החקירה מהתצהיר או פשוט לא לחתום על מילים אלו. עצה זאת ועוד עצות רבות יכולות לסייע לך בהמשך, גם כדי למנוע העמדה לדין וגם במידה ותעמוד לדין, תוכל להטות את המצב כמה שניתן לטובתך. עוד בעת החקירה ניתנת לך הזכות בכל שלב לבקש לעצור את החקירה לצורך התייעצות עם עורך דין, במידה ובמהלך החקירה חשפו בפנייך ראיות חדשות כנגדך או מכל סיבה אחרת שבגללה תרצה להתייעץ, זה בדיוק מתי שצריך עו"ד פלילי.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך מתחילים הליך גירושין בהסכמה
ישנן שלוש דרכים להתחיל הליך גירושין בהסכמה. הראשון הוא בהסכמה הדדית, כלומר על שני הצדדים להסכים על...
קרא עוד »
אפר 28, 2023
מהי תביעה נגזרת?
תביעה נגזרת היא תביעה בעלת מאפיינים מיוחדים, הדומים בחלקם לתביעה ייצוגית, אם כי יש גם לא מעט הבדלים....
קרא עוד »
אוג 04, 2021
עו"ד מיסים – מה הופך אותו למומחה
כנראה שכל אדם שלישי בארץ, איפשהו באחת הצמתים בחיים שלו יצטרך את שירותיו של עו"ד מיסים כזה או אחר. זה...
קרא עוד »
יונ 24, 2020