העסקת עובדים זרים

מה חשוב שתדעו על העסקת עובדים זרים

בין אם אתם מעוניינים להעסיק עובדים זרים או מומחים זרים, הדרך שלכם תצטרך לעבור דרך עורך הדין שלכם. במקרה הזה של העסקת עובדים זרים ומומחים זרים, עורך הדין שלכם יהיה עו"ד הגירה ומשרד הפנים. הנה כמה דגשים שכדאי לדעת לפני שמעסיקים עובדים ומומחים זרים בישראל.

עד כמה עמוקה ההיכרות של עורך הדין עם המערכת? ככל שעורך הדין מנוסה יותר וותיק בשנות עבודתו, כנראה שההיכרות שלו עם מערכת המשפט תהיה עמוקה יותר. עבור אנשים מן המניין שמעוניינים להתחיל להניע תהליכים מול משרד הפנים ומערכת המשפט, הנושא עשוי להיות מסורבל ומורכב מאוד. עד כדי כך, שאנשים לעיתים מוותרים על הזכויות שלהם מתוך החשש להתחיל בבירוקרטיות הנדרשות. וזה רלוונטי במיוחד כאשר מדברים על התנהלות מול משרד הפנים בכדי להעסיק עובדים זרים ומומחים.

עד כמה הבירוקרטיה של העסקת מומחה זר היא מורכבת?

אם מרגיש לכם שהבירוקרטיות מול משרד הפנים עשויות להתיש אתכם ולהפוך את הפרויקט למורכב מדי, כנראה שאתם שוקלים לעבור את התהליך ללא סיוע של עו"ד. ובכן, לדאבוננו, זה לא באמת אפשרי. אמנם אפשר להחליט לקחת על עצמכם את המלאכה של העסקת מומחה זר בישראל, אבל ההתנהלות מול המערכת זה משהו שונה לגמרי.

בפועל, ההתנהלות הבירוקרטית מול המערכת היא סבוכה מאוד, מורכבת ורוויה בפרטים קטנים וחשובים. בניגוד למקרים אחרים שבהם יש צורך בהוצאת ויזה, העסקת מומחה זר לא תמיד תצריך את הוצאת הוויזה לישראל.  במקרים מסוימים יהיה אפשרי להנפיק אישור זמני עבור מומחים זרים לצרכי עבודה.

זכויותיו של עובד זר או מומחה המועסק בישראל

אם אתם צריכים להעסיק עובד זר או מומחה, אתם צריכים לדעת שכמו העובדים הישראליים, גם עובדים זרים ומומחים זרים הן מעוגני זכויות וחובות בחוק. למשל, דמי הבראה חייבים להיות משולמים לעובדים זרים שסיימו לפחות שנת עבודה אחת.

נוסף על דמי הבראה, מומחה זר זכאי לקבל גם דמי נסיעות ברוב המקרים, חופשה שנתית כחוק, ימי שבתון, ביטוחים פנסיוניים, פיצויים במקרה של פיטורין בחלק מהמקרים ועוד. כמו כן, על פי החוק המעסיק מחויב בד"כ להפריש דמי ביטוח לאומי לעובדים וזרים מומחים.

סיוע של עורך דין בדיני הגירה ומשרד הפנים

אם יש משהו אחד שלא מומלץ לוותר עליו, זה הסיוע המשפטי של עורך דין הגירה. עורכי דין מכירים את מערכת המשפט ואת מערכת משרד הפנים, הם מכירים את החוקים הרלוונטיים ויכולים לסייע רבות. בסופו של דבר, התפקיד של עורך הדין הוא לקדם כמה שיותר במהירות וביעילות את העסקת העובד הזר או מומחה זר בישראל. מספיק שעורך הדין מכיר אנשים בדרגים מסוימים במערכת, בכדי שפרויקט ההעסקה יצלח בצורה מהירה יותר. בפעמים רבות, ההיכרות של עורך הדין עם גורמים במערכת, היא מה שתעשה את ההבדל בצליחת התהליך.

אהבתם את המאמר, שתפו אותו בין חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

אולי יעניין אותך?