הוצאת דיבה

מה נחשב להוצאת דיבה

כיום המודעות לנושא של פגיעה בשמו הטוב של אדם מסוים הפכה להיות שכיחה במיוחד. כיום בעיקר בזכות העידן של הרשתות החברתיות, מיליוני אנשים בישראל חשופים מידיי יום לתביעה על לשון הרע או הוצאת דיבה. כיום האצבע קלה יותר על ההדק, ולא מעט אנשים מרשים לעצמם להגיד את אשר אל ליבם – ומצב כזה בצורה כזאת או אחרת עשוי להוביל להוצאת דיבה. במאמר הבא תקבלו את כל המידע הנחוץ לכם על התנאים הדרושים על מנת להגיע למצב של הוצאת דיבה.

מהם התנאים הנדרשים למצב של הוצאת דיבה?

בישראל קיים חוק איסור לשון הרע, במסגרתו ניתן להגיש תביעת דיבה נגד אדם או גוף מסוים על הוצאת דיבה. נכון לכתיבת שורות אלה אמורים להתקיים בסך הכול שני קריטריונים על מצב שיהיה ניתן להגיע תביעה על לשון הרע או על הוצאת דיבה. לכן בטרם אתם מחליטים להגיש תביעה כנגד אדם או גוף מסוים, מוטב כי תבינו בדיוק מהם הקריטריונים הנדרשים:

התנאי הראשון קובע כי האמירה או התוכן שנכתב חייב להיות בגדר פרסום. כלומר המידע איננו נאמר בארבע עיניים אל מול האדם המושמץ, אלה הוא נאמר בפרהסיה כאשר כמות לא מבוטלת של אנשים נחשפה אליו. כמו שכבר אמרנו כיום בגלל עידן הרשתות החברתיות הרבה יותר קל לפרסם דברים בפרהסיה, ולכן התנאי הזה ברוב המקרים כמעט תמיד מתקיים.

התנאי השני קובע כי האמירה או התוכן חייב להיות כזה אשר מוציא לשון הרע לאדם המושמץ. כלומר האמירה חייבת להיות כזאת אשר תגרום לאדם המושמץ חוסר נוחות בצורה משמעותית או אמרה אשר מונעת ממניעים שאי אפשר להישאר אדישים אליהם.

אם אתם מעוניינים להגיש תביעת לשון הרע או הוצאת דיבה כנגד אדם או גוף מסוים חשוב מאוד שתפנו אל משרד עורכי דין הוצאת דיבה מנוסה אשר ילווה אתכם לכל אורך הדרך. רק בעזרת עורך דין מנוסה תוכלו לדעת שאתם פועלים בצורה הנכונה, ובתוך זמן קצר תוכלו לקבל את מה שמגיע לכם – וכמובן להילחם בצורה רצינית ולא מתפשרת על שמכם הטוב שזה הדבר החשוב ביותר לכל אדם.

אהבתם את המאמר, שתפו אותו בין חברים

אולי יעניין אותך?

עורך דין ירושה

עורך דין ירושה

מחפשים עורך דין ירושה? ישנם עורכי דין רבים וטובים בשוק ולא תמיד יהיה לכם פשוט למצוא את זה המתאים ביותר. עורך דין ירושה מתמחה בכל

קרא עוד »