כמה עולה ייפוי כוח מתמשך והאם אפשר לעשות את זה בחינם

כמה עולה ייפוי כוח מתמשך

כל אדם מעל גיל 18 זכאי לערוך לעצמו ייפוי כוח מתמשך. מדובר על מסמך משפטי, שמטרתו לקבוע מי יהיה מיופה הכוח של אותו האדם, במידה ודעתו לא תהיה צלולה. לרוב ייפוי הכוח נערך כאשר אדם חולה במחלה שעלולה לערער את צלילות המחשבה שלו, למשל דמנציה, מחלות נפש וכדומה. מיופה הכוח מוסמך לקבל את ההחלטות השונות בחייו של הממנה, בהתאם לפרטי יפוי הכח. ניתן למנות את מיופה הכח לקבל החלטות בענייני רכוש, הקובעים מי ינהל את הנכסים וענייני הכספים של הממנה. כמו כן, ניתן למנות את מיופה הכח להחליט בנושאים אישיים, הקובעים מי יקבל את ההחלטות השונות בנוגע לצרכים האישיים של הממנה, כמו למשל החלטות לגבי מקום המגורים שלו, הצרכים החברתיים והגופניים שלו וכדומה. ניתן להחליט על מיופה כוח אחד לכל ההחלטות, או לחילופין לבחור מספר מיופי כוח, שכל אחד מהם יהיה אחראי על תחום אחר.

כמה עולה ייפוי כוח מתמשך – פרטים טכניים שכדאי להכיר

כאמור, ישנם מספר נושאים בהם ניתן למנות מיופה כח, כאשר בכל אחד מהנושאים האלו ניתן לבחור האם מיופה הכוח רשאי לבצע את ההחלטות השונות בהתאם לשיקול דעתו, או שלחילופין, עליו להיעזר באדם נוסף או בנקודות שונות שהממנה ציין במסמך המשפטי. כמובן שעריכת ייפוי הכוח חייבת להתבצע אך ורק על ידי עורך דין שמתמחה בתחום, היות וללא ההכשרה המתאימה הניתנת על ידי האפוטרופוס הכללי, לא ניתן לעסוק בתחום. 

כמה עולה ייפוי כח מתמשך? חשוב לציין כי כל עורך דין יכול לגבות את המחיר המתאים ביותר עבורו, היות ומשרד המשפטים לא קבע תעריף אחיד לעריכת ייפוי כוח. לכן כל עורך דין יכול להציע לכם מחיר אחר, בהתאם לידע שלו בתחום ולרמת הניסיון שלו. כמו כן, המחיר מושפע כמובן מרמת המורכבות של ייפוי הכוח. במידה ומדובר על ייפוי כוח פשוט הקובע מיופה כוח אחד לצורך קבלת כל ההחלטות, המחיר יהיה לרוב נמוך יותר, מאשר ייפוי כוח הכולל תנאים שונים, הנחיות מפורטות ומספר מיופי כוח שונים. ייפוי כוח מורכב יותר, יצריך שעות עבודה רבות יותר, ולכן התמחור שלו יהיה תמיד גבוה יותר.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הכוונה משפטית – תקבלו את העזרה שאתם צריכים
אתם לא צריכים להתמודד עם קושי משפטי בעצמכם בלבד. הדבר הנכון לעשות יהיה להיעזר בעורך דין שבקיא בתיק...
קרא עוד »
נוב 14, 2021
תאונות אופניים חשמליים – מי אשם
בנוסף לפופולריות ההולכת וגורת של רוכבי האופניים ויחד אתה גם השכיחות בתאונות הנגרמות עם ולרוכבי...
קרא עוד »
מאי 05, 2022
ההשלכות של נהיגה בקלות ראש
בשנים האחרונות גדל מספר ההרוגים על ידי נהגים פזיזים. לפי נתוני המינהל הלאומי לבטיחות בדרכים, בשנת 2016...
קרא עוד »
מאי 28, 2023