היתר לשיפוץ מבנה – למה בכלל צריך אותו

היתר לשיפוץ מבנה

כל מי ששיפץ בבית אי פעם יודע כי לא מדובר על תקופה קלה. הכסף הרב שצריך להשקיע, הלכלוך הבלתי נגמר, והקושי לגור בבית באותו הזמן גורמים לכך שאנשים חושבים פעמיים לפני שהם ניגשים לשיפוץ רציני. כאשר מדובר על שיפוץ המצריך היתר לשיפוצים, מדובר על כאב ראש גדול אפילו יותר. היתר לשיפוץ מבנה הוא הליך ביורוקרטי שיכול להיות ארוך מאוד וגם יקר מה שמרתיע הרבה מאוד אנשים. אמנם, מדובר על משהו שברוב המקרים פשוט אי אפשר בלעדיו, כאשר בונים ללא היתר העיירה יכולה להוציא צו המורה לפרק את כל מה שבניתם, ועלולה להיגרם עוגמת נפש גדולה.

למה בכלל צריך היתר לשיפוץ מבנה?

בשביל להבין את החשיבות של החוק הקובע כי לקבל היתר לשיפוץ מבנה, אתם יכולים פשוט לקפוץ אל אחת מן הערים בישראל בהם אין אכיפה של עבירות בנייה, ולהתרשם בעצמכם מהסכנות העצומות והמראה הלא אסתטי של הבניינים שנגרם כתוצאה מכך. ולכן, גם אם מדובר על משהו שאנחנו לא ממש אוהבים, חשוב להבין שבסופו של דבר הוא לטובתנו ומגן על הבניין והעיר שלנו מבעיות רבות.

מתי לא צריך את היתר לשיפוץ מבנה?

העובדה שצריך לעבור את ההליך הלא פשוט בשביל לקבל היתר לשיפוץ מבנה (קראו על היתר שינויים ללא תוספת שטחים), מרתיעה רבים מלבצע שיפוצים בביתם. אך חשוב לדעת כי בשנת 2014 נחקקו תקנות המסדירות פטור מקבלת היתר למגוון רחב של עבודות. לדוגמא בנייה של סוכך צל או גגון, וכן פרגולה או גדר עד גובה של 1.5 מטר, לא מצריכה קבלה של היתר בנייה. גם במקרה בו נדרש היתר בנייה תוכלו להיעזר בשירותיו של איש מקצוע אשר יעזור לכם במהלך תהליך הבקשה כך שהעול הבירוקרטי ירד ממכם.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תביעות נפוצות ברשלנות רפואית
בשנים האחרונות נדמה כאילו יש עלייה במקרי הרשלנות הרפואית. ממחקרים וסקרים עולה כי הדבר אינו נכון, אולם...
קרא עוד »
יול 23, 2019
מהי ליטיגציה מסחרית ואזרחית?
בישראל של היום, כמעט ואין אדם שאינו נזקק בשלב כזה או אחר לשירותיו של עורך דין. בין אם מדובר באדם פרטי,...
קרא עוד »
ספט 16, 2019
כל מה שרציתם לדעת על תאונת עבודה וימי מחלה
תאונת עבודה היא אירוע לא כיפי בלשון המעטה, בטח במקרה שאתם אוהבים את העבודה שלכם. היא יכולה להתרחש...
קרא עוד »
פבר 09, 2021