היתר לשיפוץ מבנה

היתר לשיפוץ מבנה – למה בכלל צריך אותו

כל מי ששיפץ בבית אי פעם יודע כי לא מדובר על תקופה קלה. הכסף הרב שצריך להשקיע, הלכלוך הבלתי נגמר, והקושי לגור בבית באותו הזמן גורמים לכך שאנשים חושבים פעמיים לפני שהם ניגשים לשיפוץ רציני. כאשר מדובר על שיפוץ המצריך היתר לשיפוצים, מדובר על כאב ראש גדול אפילו יותר. היתר לשיפוץ מבנה הוא הליך ביורוקרטי שיכול להיות ארוך מאוד וגם יקר מה שמרתיע הרבה מאוד אנשים. אמנם, מדובר על משהו שברוב המקרים פשוט אי אפשר בלעדיו, כאשר בונים ללא היתר העיירה יכולה להוציא צו המורה לפרק את כל מה שבניתם, ועלולה להיגרם עוגמת נפש גדולה.

למה בכלל צריך היתר לשיפוץ מבנה?

בשביל להבין את החשיבות של החוק הקובע כי לקבל היתר לשיפוץ מבנה, אתם יכולים פשוט לקפוץ אל אחת מן הערים בישראל בהם אין אכיפה של עבירות בנייה, ולהתרשם בעצמכם מהסכנות העצומות והמראה הלא אסתטי של הבניינים שנגרם כתוצאה מכך. ולכן, גם אם מדובר על משהו שאנחנו לא ממש אוהבים, חשוב להבין שבסופו של דבר הוא לטובתנו ומגן על הבניין והעיר שלנו מבעיות רבות.

מתי לא צריך את היתר לשיפוץ מבנה?

העובדה שצריך לעבור את ההליך הלא פשוט בשביל לקבל היתר לשיפוץ מבנה (קראו על היתר שינויים ללא תוספת שטחים), מרתיעה רבים מלבצע שיפוצים בביתם. אך חשוב לדעת כי בשנת 2014 נחקקו תקנות המסדירות פטור מקבלת היתר למגוון רחב של עבודות. לדוגמא בנייה של סוכך צל או גגון, וכן פרגולה או גדר עד גובה של 1.5 מטר, לא מצריכה קבלה של היתר בנייה. גם במקרה בו נדרש היתר בנייה תוכלו להיעזר בשירותיו של איש מקצוע אשר יעזור לכם במהלך תהליך הבקשה כך שהעול הבירוקרטי ירד ממכם.

אהבתם את המאמר, שתפו אותו בין חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

אולי יעניין אותך?