טיפים להסכם גירושין

3 טיפים להסכם גירושין שכל זוג חייב לדעת

לפעמים, מומלץ לזוגות לפעול להשגת הסכם גירושין הוגן. בעוד שחלוקת הנכסים יכולה להיראות הוגנת מבחינה מתמטית ועל הנייר, היא עשויה להרגיש כלא הוגנת עבור מי מהצדדים. במאמר זה נביא 3 טיפים להשגת הסכם גירושין מוצלח, בנוסף קראו על הסכם גירושין אצל עו"ד משפחה.

3 טיפים להסכם גירושין שכל זוג חייב לדעת 

לפני שמגיעים לגירושין, יש כמה דברים שכדאי להבין טוב יותר ולא לעשות את ההסכמים בצורה פוחזת ולא מחושבת.

  • לוח זמנים מפורט להורות – כולל חגים

פעמים רבות, בעת משא ומתן על הסכם גירושין, לקוח יגיד שהוא לא רוצה תוכנית מפורטת של זמן הורות כי הוא "בטוח שהם יכולים לעבוד ביחד". אני תמיד מזהירה את הלקוחות מפני מקרים אלה.

עצם העובדה שמדובר בגירושים ידידותיים או שהזוג מסתדר כרגע, לא אומר שזה תמיד יהיה כך. מחלוקות בזמן גירושין הן נפוצות ביותר, גם בעניינים המשלבים לוח זמנים מפורט. עשו הסכם שיכסה נושאים אלה.

  • סכום המזונות

פרטים לגבי מזונות במקרים רבים, יהיו גם לגבי מזונות ילדים שהוחלפו על ידי הצדדים. חשוב שיהיו פרטים בהסכם הגירושין שלכם שמתארים באופן ספציפי את ההוראות הללו, כדי שכולם יהיו מודעים מהן ההתחייבויות. 

עליכם לכלול מידע על ההכנסות הנוכחיות שלכם ואיזה הכנסות שימשו אתכם לחישוב התמיכה. מבחינת מזונות, יש להקפיד לכלול את גובה המזונות המשולם מדי חודש, את התאריך שבו הם משולמים וכמה זמן הם עומדים להיות משולמים אם מדובר בהתחייבות לתקופה מוגבלת. 

  • ביטוח חיים

אם אתה או בת זוגתך תשלמו מזונות, הקפידו לכלול בהסכם הגירושין הוראה המחייבת את בן הזוג המשלם לקיים ביטוח חיים בסכום המספיק, כדי להבטיח את התחייבותו. כך בדיוק עושים את זה נכון.

> קבלו מידע חשוב נוסף באתר של עו"ד ישראלי בן יאיר

אהבתם את המאמר, שתפו אותו בין חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

אולי יעניין אותך?

ייעוץ זוגי ברחובות

ייעוץ זוגי הוא מונח שנמצא בחדשות לא מעט זמן. זהו תהליך של עזרה לזוגות לפתור את בעיות היחסים שלהם. ייעוץ זוגי הוא נושא מעניין כי

קרא עוד »