פסילת רישיון

פסלו לי את הרישיון בגלל בדיקת ינשוף – יש מה לעשות?

נהיגה בשכרות נחשבת לאחת העבירות הקשות ביותר בעולם התעבורה. מדובר לא רק בספיגת קנס כספי למי שנתפס אלא גם בנקודות חובה שעשויות להוביל לשלילת הרישיון מטעם משרד הרישוי. עם זאת, במידה ובאמת תתפסו על ידי קצין משטרה הוא רשאי לשלול את רישיונכם במקום לתקופה של עד 3 חודשים שבהם לא תוכלו לנהוג, כאשר הנושא יעבור לבוררות בבית משפט ברוב המקרים.

מהי בדיקת ינשוף?

ישנה כמות אלכוהול המותרת לשתייה מבלי שיפריע לנהיגה. כך שאם אתם יוצאים ושותים רק את אותה כמות ומטה אתם יכולים לנהוג בדרך חזרה ברוגע. במידה ושתיתם מעבר לכמות המותרת, בהתאם לסוג האלכוהול ששתיתם כדאי לחכות פרק זמן מסוים עד שהשפעתו תעבור לחלוטין לפני שעולים על ההגה. חשוב שתבינו שלא מדובר רק בנקודות או קנס כספי אלא בחיים שלכם שאתם מסכנים, של כל מי שנמצא אתכם ברכב ושל אנשים אחרים בכביש שאתם עשויים לגרור אותם לתאונה על אף שהם כן שומרים על החוקים ונוהגים מצוין. בדיקת ינשוף היא בעצם בדיקה שהשוטר אורך לכם באמצעות משאף מיוחד שבודק את אחוז גובה האלכוהול בגוף. במידה ונתפסתם נוהגים עם כמות אלכוהול הגבוהה מהמותר קרוב לוודאי שהרישיון שלכם יישלל במקום ותקבלו קנס כספי ונקודות.

לכמה זמן יכול השוטר לפסול לי את הרישיון?

רק קצין משטרה יכול לשלול לכם את הרישיון, אם זה תפס אתכם נוהגים בשכרות ומחליט לפסול לכם את הרישיון הוא יכול לעשות את זה לתקופה של 30, 60 או 90 יום. על אף שמדובר בפסילה לטווח קצר יחסית היא יכולה לפגוע באנשים רבים וברוב המקרים גם להוביל לבית משפט.

אז מה כן אפשר לעשות?

במידה ונקלעתם לסיטואציה כזו תצטרכו ייצוג דחוף של עורך דין מנוסה המתמחה בדיני תעבורה. עורך דין המתמחה בתחום יכול לעזור לכם בהפחתת העונש ואף ביטולו במקרים מסוימים, אולם כל מקרה לגופו. על מנת לבדוק אם אפשר לעזור לכם בנושא תצטרכו ליצור עמנו קשר באתר של עו"ד דנה דוד או בטלפון ולקבל ייעוץ מקצועי לאחר שמיעת הפרטים.

אהבתם את המאמר, שתפו אותו בין חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

אולי יעניין אותך?