אובדן כושר עבודה

אובדן כושר עבודה

אדם שהגיע לאובדן כושר עבודה, רצוי שיעשה כמה פעולות לפני שהוא מנסה להתקבל לעבודה אחרת. אדם זה יצטרך לבדוק האם מגיע לו פיצויים, האם הוא ראוי לקבלת מענק סיום עבודה ופעולות נוספות שעליו לבדוק.

אובדן כושר עבודה 

אובדן כושר עבודה הוא מצב לא פשוט, בו הגיע אדם למצב שאינו יכול עוד להמשיך ולעסוק בעבודה בה עבד עד עתה. חשוב מאוד לבדוק האם עליו לקבל פיצויים, האם הוא צריך לחתום בלשכה או שמה הוא יכול עוד להמשיך בעבודתו. 

מהם פיצויים של עובדים? 

אז מהו ביטוח פיצוי עובדים? לא משנה איזה סוג עסק אתם מנהלים, העובדים שלכם יכולים להיפגע. למרבה המזל, ביטוח פיצויים לעובדים , המכונה גם קומפוזיציית עובדים, יכול לעזור להעניק לעובדים שלכם את היתרונות שהם זקוקים להן אם הם סובלים מפגיעה או מחלה הקשורים לעבודה.

פיצויים לפי מדינה 

כל מדינה, אחראית על תוכנית תגמול העובדים שלה. משמעות הדבר היא, שחוקי המדינה עבור העובדים, יכולים להיות שונים בהתאם למיקום העסק שלכם.

כל מדינה קובעת את סכומי הפרמיה וההטבות שלה בהתבסס על כלכלתן ועל הסיכונים שעומדים בפני עסקיהם. לדוגמא, באלסקה, יש את הפרמיות הממוצעות הגבוהות ביותר מכיוון שיש לה כל כך הרבה עובדים בתחום חוטבי עצים, ועסקי עצים אלה, הם עיסוק בסיכון גבוה.

מי מוכר לקבלת פיצויים על אובדן כושר עבודה? 

מדינתכם תחליט מי מוכר ומטפל במדיניות התחייבויות של עובדים. זה יכול להיות:

  • סוכנויות ממשלתיות
  • חברות ביטוח פרטיות
  • המדינה עצמה

במדינות מסוימות (בדקו זאת במסגרת פורטל פיננסי), יש גם קרנות לפגיעות משניות המסייעות לכסות עובדים נכים אם הם נפצעים שוב בעבודה. זה מקל על המעסיקים להעסיק עובדים שנפצעו מתישהו בעבר.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עסקים משפחתיים
בעוד שאנשים רבים חושבים שהעסק המשפחתי הוא מקום עבודה מאוד יציב ובטוח, זה לא תמיד נכון. יש הרבה...
קרא עוד »
אפר 25, 2023
בחירת עורך דין ביטוח סיעודי
בחירת עורך דין ביטוח סיעודי היא משימה לא פשוטה. ייתכן שתצטרך להקדיש שעות למחקר, לקרוא ביקורות...
קרא עוד »
נוב 23, 2022
בחירה מושכלת: בחירת בית אבות מתאים
בחירת בית אבות היא החלטה משמעותית שיכולה להשפיע רבות על רווחתו של אדם אהוב או של עצמך. במאמר זה נבחן...
קרא עוד »
ינו 18, 2024