על תשלומים מגרמניה לניצולי שואה על עבודה בגטו ללא כפייה

תשלומים מגרמניה לניצולי שואה

ניצולי שואה אשר גרו בגטו ללא עבודות כפייה, גם הם זכאים לקבל תשלומים מהגרמנים. נהוג לחשוב כי מי שזכאי לפיצויים הוא רק מי שעבד בכפייה במחנה.

על פי עו"ד סיבר ווייצקר , הגרמנים הם אלה שמחליטים היום באשר לגטאות בהם עבדו הזכאים לפיצויים. כאן נפרט יותר על תשלומים מגרמניה לניצולי שואה על עבודה בגטו ללא כפיה. לגרמנים גם רשימה של גטאות, חשוב לבדוק באיזה גטו עבד ניצול השואה.

גטו שאין בו עבודה כפייה

אלה מקרים בהם אנשים היו יכולים להחליט בעצמם האם לעבוד בכפייה ובאיזו צורה. כלומר ניצולי השואה הם אלה שהחליטו האם יעבדו בכפייה או לא. מהי עבודה שאיננה בכפייה?

אלה עבודות במטבח, ניקיון, טיפול באוכלוסייה הנחשבת לחלשה יותר, לעומת אנשים שעבדו בכפייה, תחת איומים כאלה ואחרים. כיום גם אנשים אשר אינם עבדו בכפייה זכאים לפיצויים.

מי עוד זכאי לפיצויים

אנשים שכן עבדו בעבודות כפייה, הם אלה שהחזיקו אותם בגטו סגור לחלוטין, במקומות אותם גרמניה סיפחה לעצמה. כמו כן היו ניצולי שואה שקיבלו תשלום בעבור עבודתם, מדובר בסכום נמוך ביותר, והם גם העבירו את הכסף ליודנרט. העובדים שלא בכפייה היו יכולים להיות בני כל הגילאים כולל ילדים ונשים.

פנסיה מהגרמנים

ניצולי שואה קיבלו תמורה כספית עבור עבודתם, את התמורה העבירו לאנשי היודנרט. אלה ניצולי שואה שהיו זכאים לקבל פיצויים גם בהמשך. על היהודים היה להגיש לגרמנים בקשה מיוחדת.

הם עבדו ללא כפייה, ניצולים אשר הצליחו לעבור הכשרה בכדי שיוכלו לעבוד ללא כפייה. על מנת לקבל את הפיצויים, יש ליצור קשר עם הביטוח הסוציאלי בגרמניה. אתם לא צריכים לטפל בנושא לבד, פנו בהקדם לעו"ד הבקיא בתחום, הוא ילווה אתכם לאורך כל הדרך.

ראו גם: פיצויים לדור שני של ניצולי שואה

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורך דין מקרקעין ברמת גן, מה תפקידו?
בעיר השוקקת רמת גן, עולם עסקאות הנדל"ן הסבוך משגשג. קנייה או מכירה של נכס יכול להיות תהליך מורכב, הדורש...
קרא עוד »
יונ 11, 2023
עורכת דין מיה קורדובה – שומרת על סטנדרטים אתיים מחמירים
כל אנשי מקצוע משפטיים, עורכי דין ולא עורכי דין כאחד, צפויים לשמור על סטנדרטים אתיים מחמירים - להגנה על...
קרא עוד »
מאי 29, 2022
בצלמנו כדמותנו על פי ספר הזוהר
מהו צלם אלוקים על פי הקבלה? "ויאמר א-להים נעשה אדם בצלמנו כדמותנו"(בר' א', כ''ו). לכאורה הפסוק מאוד משונה...
קרא עוד »
אוק 27, 2022