הורות משותפת לטובת הילד – כי טובת הילד קודמת לכל

הורות משותפת היא מגמה גוברת בחברה. בעבר, ילדים גודלו רק על ידי הוריהם. בעתיד נוכל לחלוק הורות עם אנשים שהם השותפים שלנו לדרך ההורות מבלי שמתקיימים ענייני זוגיות, נישואין ורגשות רומנטיים. בדרך הזו כל אחד מההורים יוכל להקדיש את כל כולו לילדיו, כאשר טובת הילד היא הדבר העיקרי שניצב נגד עיניו. 

עד לא מזמן הסיבה העיקרית לגירושין הייתה שאחד ההורים לא הצליח לספק חיים טובים לילד שלו. בעולם של היום, זה הופך יותר ויותר נפוץ לראות זוגות שמצליחים לגדל יחד ילדים ללא מעורבות רומנטית או קשר זוגי שמתקיים ביניהם, אלא רק באמצעות קשר של הורות משותפת. מספר מחקרים מצאו כי הורות משותפת היא דרך טובה להגדיל את כמות הזמן שהילדים מבלים עם הוריהם. 

הסכם הורות משותפת – מה החשיבות בהסכם כזה?

הסכם הורות משותפת הוא מסמך משפטי המתאר את הזכויות והחובות של שני ההורים. זהו מסמך חיוני ברוב המשפחות וחשוב לדעת כיצד לנסח הסכם זה. יש לנסח אותו בצורה כזו שלא יגרום לאי הבנות בין ההורים. כמו כן יש לנסח אותו בעזרת עורך דין מנוסה. זה יבטיח שכל הזכויות והחובות יוסברו בבירור לשני ההורים, כך שיוכלו להבין מה עליהם לעשות בנוגע לגידול וחינוך ילדיהם. 

באמצעות הסכם מסודר שנערך בין שני ההורים, טובתו של הילד תהיה תמיד בעדיפות ראשונה כאשר תפקידם המרכזי של ההורים יהיה לגדל את הילד בצורה טובה, להעניק לו את כל מה שהוא צריך ולהקדיש זמן ומשאבים לחינוך והתפתחות שלו. להמשך קריאה אודות הבאת ילד בהורות משותפת

מה היתרונות שיש בהורות משותפת?

נוסף לטובתו של הילד, הורות משותפת תאפשר להעניק לכל אחד מההורים את הזכויות המלאות לגידולו של הילד, מבלי שהם יצטרכו להתחייב באופן אישי כלפי ההורה השני. בהורות משותפת ניתן דגש על הקשר שיש להורה עם הילד, ולא לקשר שמתקיים בין שני ההורים. למידע נוסף בנושא הורות משותפת לטובת הילד

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כמות אלכוהול מותרת בזמן נהיגה – כל מה שחשוב לדעת
הוזמנתם למסיבה אצל חברים או שפשוט יצאתם לסיבוב עם החברה במכונית לפאב המקומי, מאותם רגעים שאתם רוצים...
קרא עוד »
אפר 17, 2022
עורך דין לשון הרע – יעזור לכם להבין את סיכויי הצלחת התביעה
אם אתם חושבים על אפשרות לבצע תביעת לשון הרע אז יהיה נכון מצדכם לפנות אל עורך דין לשון הרע שיוכל לנתח...
קרא עוד »
פבר 16, 2022
מה צריך לדעת לפני שחותמים על בקשת רכישה של קבלן
ברוב הפרויקטים נוהגים המשווקים/קבלנים/יזמים לדרוש מרוכשי דירות פוטנציאליים לחתום על טופס בקשת...
קרא עוד »
אוג 29, 2022