הורות משותפת לטובת הילד – כי טובת הילד קודמת לכל

הורות משותפת היא מגמה גוברת בחברה. בעבר, ילדים גודלו רק על ידי הוריהם. בעתיד נוכל לחלוק הורות עם אנשים שהם השותפים שלנו לדרך ההורות מבלי שמתקיימים ענייני זוגיות, נישואין ורגשות רומנטיים. בדרך הזו כל אחד מההורים יוכל להקדיש את כל כולו לילדיו, כאשר טובת הילד היא הדבר העיקרי שניצב נגד עיניו. 

עד לא מזמן הסיבה העיקרית לגירושין הייתה שאחד ההורים לא הצליח לספק חיים טובים לילד שלו. בעולם של היום, זה הופך יותר ויותר נפוץ לראות זוגות שמצליחים לגדל יחד ילדים ללא מעורבות רומנטית או קשר זוגי שמתקיים ביניהם, אלא רק באמצעות קשר של הורות משותפת. מספר מחקרים מצאו כי הורות משותפת היא דרך טובה להגדיל את כמות הזמן שהילדים מבלים עם הוריהם. 

הסכם הורות משותפת – מה החשיבות בהסכם כזה?

הסכם הורות משותפת הוא מסמך משפטי המתאר את הזכויות והחובות של שני ההורים. זהו מסמך חיוני ברוב המשפחות וחשוב לדעת כיצד לנסח הסכם זה. יש לנסח אותו בצורה כזו שלא יגרום לאי הבנות בין ההורים. כמו כן יש לנסח אותו בעזרת עורך דין מנוסה. זה יבטיח שכל הזכויות והחובות יוסברו בבירור לשני ההורים, כך שיוכלו להבין מה עליהם לעשות בנוגע לגידול וחינוך ילדיהם. 

באמצעות הסכם מסודר שנערך בין שני ההורים, טובתו של הילד תהיה תמיד בעדיפות ראשונה כאשר תפקידם המרכזי של ההורים יהיה לגדל את הילד בצורה טובה, להעניק לו את כל מה שהוא צריך ולהקדיש זמן ומשאבים לחינוך והתפתחות שלו. להמשך קריאה אודות הבאת ילד בהורות משותפת

מה היתרונות שיש בהורות משותפת?

נוסף לטובתו של הילד, הורות משותפת תאפשר להעניק לכל אחד מההורים את הזכויות המלאות לגידולו של הילד, מבלי שהם יצטרכו להתחייב באופן אישי כלפי ההורה השני. בהורות משותפת ניתן דגש על הקשר שיש להורה עם הילד, ולא לקשר שמתקיים בין שני ההורים. למידע נוסף בנושא הורות משותפת לטובת הילד

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ייצוג זוכים בהוצאה לפועל
אחד הרגעים הכי קשים בחייו של אדם, בין אם בחייו הפרטיים ובין אם בחייו המקצועיים, מתרחש כאשר הוא מגיע...
קרא עוד »
יול 13, 2021
חשיפת עובדות על פיצויי קורבנות השואה בגרמניה
הפיצוי שמעניקה גרמניה לקורבנות השואה הוא נושא אפוף היסטוריה, מורכבות ומשמעות רגשית עמוקה. למרות...
קרא עוד »
נוב 22, 2023
היישומים החשובים של תהודה מגנטית גרעינית
הכימיה והפיסיקה מלמדים אותנו רבות על מבנה האטומים והיסודות הנמצאים בכדור הארץ ואף מחוצה לו. מדענים...
קרא עוד »
נוב 10, 2020