מחיר תמלול

אנשים רבים מתעניינים היום בתחום של מחיר תמלול, מכיוון שכל אחד עלול להזדקק לשירותי תמלול מקצועיים ואיכותיים. חשוב להבין כי ישנו הבדל עצום בין מתמלל מקצועי, בעל וותק וניסיון, לבין מתמלל חובבן, שעלול לפספס נקודות חשובות, המשנות לחלוטין את משמעות הדברים. הדבר נכון במיוחד כאשר מדובר על תמלול לבית משפט, אך חיוני לא פחות בתמלול של הרצאות, דיונים, ישיבות וכדומה.

מחיר תמלול – היבטים חשובים שכדאי להכיר

באמצעות שירותי תמלול ניתן להמיר שיחה, פגישה או הרצאה לטקסט כתוב. מדובר על שירות חיוני עבור אנשים רבים, כולל עורכי דין, רופאים, עיתונאים, מרצים, חוקרי משטרה ועוד. התמלול יכול להתבצע באופן פרונטלי או לחילופין, באמצעות שימוש בהקלטה. ברוב המקרים התמלול מתבצע באמצעות הקלטה, מכיוון שמדובר על אופציה נוחה וזולה יותר. התמלול יכול לשמש לצורך ראיה או הוכחה, רק אם הוא לא עבר עריכה, מכיוון שעריכה עלולה לשנות את משמעות הדברים הנאמרים. מחיר תמלול נקבע על ידי גורמים רבים, כגון אורך ההקלטה, שפת הדיבור, הזמן העומד לרשות המתמלל וכדומה.

קריטריונים שמשפיעים על מחיר תמלול

מחיר תמלול נקבע קודם כל על ידי אורך ההקלטה וכמות הטקסט הסופית. התמחור מתבצע לרוב בהתאם לכמות הדפים המתקבלת בסיום התמלול. חשוב לקבוע מראש את גודל הגופן הרצוי, המרווח בין השורות, המעבר בין השורות וגורמים נוספים, העלולים לגרום לאי הבנות בהמשך הדרך. מעבר לכך, מחיר התמלול מושפע משפת הדיבור, מכיוון שתמלול של שיחה בעברית יהיה פשוט ומהיר יותר, מאשר תמלול של שיחה באנגלית. מעבר לשפה עצמה, ישנה משמעות למשלב הלשוני, הניב או הסלנג של הדובר. לדוגמה, תמלול של שיחה שמתקיימת בדיון עסקי בשפה האנגלית, תתומחר באופן שונה כאשר מדובר על שני דוברים איריים לבין שני דוברים מניו יורק. מילים רבות מקבלות משמעות שונה, בהתאם למוצא של הדוברים ולהקשר התרבותי שלהם. מעבר לכך, ישנה משמעות לאיכות ההקלטה, מועד ההגשה, כמות הדוברים בהקלטה ועוד. ככל שהתמלול יהיה דחוף יותר, יכיל יותר דוברים ויגיע באיכות סאונד ירודה יותר, כך המחיר שלו יעלה.

אהבתם את המאמר, שתפו אותו בין חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

אולי יעניין אותך?