מהו גישור עסקי

גישור עסקי הוא תהליך שבו צד שלישי ניטרלי עוזר לשני צדדים או יותר לפתור את המחלוקת ביניהם. המגשר אינו נוקט צד ובמקום זאת מסייע לצדדים למצוא הסכם בעצמם. מגשר עסקי יכול לעזור ביישוב סכסוכים ומשא ומתן בתחומים שונים ומשתנים. הוא יכול גם לעזור בתכנון עסקי, ממשל תאגידי ותחומים אחרים שבהם יש חילוקי דעות.

גישור עסקי – איך זה עובד?

תהליך הגישור העסקי מתחיל בהתערבות של צד שלישי שעבר הכשרה בפתרון סכסוכים ובטכניקות משא ומתן. מגשרת מוסמכת למשל תעבוד עם כל צד בנפרד כדי לקבל את נקודת המבט שלו על הנושא הנדון לפני שתקרב אותם לדיון פתוח כיצד הם יכולים לפתור את הבעיה ביחד. גישור הוא חלופה לליטיגציה. הוא מציע גישה פחות לוחמנית ויותר שיתופית ליישוב סכסוכים.

מגשר הוא צד שלישי חסר פניות, המסייע לצדדים בסכסוך לפתור את המחלוקות ביניהם ולהגיע לפתרון מוסכם. תפקידו של המגשר הוא להדריך את הצדדים להגיע להסדר משלהם, לא לכפות עליהם. 

התהליך מתחיל בהסכם גישור חתום על ידי כל המעורבים בסכסוך. מגשר מסייע בדיונים בין הצדדים במחלוקת במטרה להגיע להסכמה על הסכם שיפתור את כל המחלוקות ביניהם או חלקן.

ניתן לסכם את תהליך הגישור כך:

  1. הצדדים נפגשים עם המגשר
  2. הצדדים דנים בנושאים וחששות
  3. הצדדים מנהלים משא ומתן על החלטות אפשריות
  4. הצדדים מגיעים להסדר או מסכימים שלא לנקוט בפעולה נוספת

לסיכום, גישור עסקי הוא סוג של יישוב סכסוכים אלטרנטיבי המשתמש בצד שלישי ניטרלי כדי לסייע במשא ומתן על תנאי ההסכם. המגשרים הוכשרו להיות חסרי פניות, והם אינם נוקטים צד או דוגלים באף אחד מהצדדים. הם עוזרים לשני הצדדים להמציא פתרונות משלהם על ידי בחינת אפשרויות ומתן הדרכה.

אהבתם את המאמר, שתפו אותו בין חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

אולי יעניין אותך?

חוק אשראי הוגן

הלוואה היא עסקה פיננסית המאפשרת לצד אחד ללוות כסף מאחר ובדרך כלל מוחזרת בריבית. עם הפופולריות הגוברת של פלטפורמות מימון המונים והלוואות עמית לעמית, חשוב

קרא עוד »

עורך דין הוצאה לפועל

להלן היתרונות העיקריים של שימוש באיש מקצוע כמו עו"ד הוצאה לפועל שיכול להסיר את הדאגות הפיננסיות שלך מעיקולים ממתינים: איש מקצוע שיוכל להסיר את הדאגות

קרא עוד »