הטרדה מינית בעבודה

מהי הטרדה מינית בעבודה – איך מתנהלים מולה

אחת העבירות הנפוצות ביותר במקומות עבודה, לצערנו הרב, היא עבירה של הטרדה מינית. אף על פי שחוקקו חוקים בנושא, ואף על פי שמקומות עבודה צריכים לספק הגנה מפני הטרדות ואיומים בהקשרים מיניים וכן על מקומות עבודה להעסיק אחראים על מניעת הטרדה מינית, אזי עדיין מדובר בעבירה מאוד נפוצה לצערנו, ואנחנו יכולים למצוא אותה הן בחברות גדולות, קטנות, חברות פרטיות וציבוריות.

הטרדה מינית בעבודה מוגדרת בצורות שונות. לא מדובר אך ורק בעניין של מגע כפי שנהוג לחשוב. נכון שזה הטרדה ברמה הכי בסיסית, הכי קשה, אך למעשה, הטרדות מיניות יכולות להיות גם מילוליות ואחרות. למשל, זה יותר בגדר שיח מטריד, זה יכול להיות בגדר הודעות בסלולר, מיילים, זה יכול להיות אפילו ברמזים וכן, אם ניתן להוכיח, אפילו ברמה של אי קידום או פגיעה בתנאי העבודה כתוצאה מאי היענות להצעות מיניות כאלה ואחרות.

ישנן מספר בעיות שקשורות להטרדות מיניות. ראשית, הרבה מאוד נשים מסרבות להתלונן מחשש לנקמה מצד המטרידים או מצד המעסיקים, שנית, הרבה פעמים כשנשים מתלוננות, אז הן לא מקבלות את המענה הנדרש, בפרט, הרבה פעמים לא מאמינים להן, שלישית, הרבה פעמים לא ברור האם מדובר בהטרדה או בחיזור בעייתי. מן הסתם, זה תלוי באופי ובמינון ועד כמה המחזר מבין שהאישה איננה מעוניינת בו ומוכן לקבל את זה.

כיצד לנהוג במקרה של הטרדה מינית

רצוי מאוד לפנות לעורך דין שמתמחה בכך, עורך דין הטרדה מינית, זאת בשביל לקבל ייעוץ והכוונה. אפשר לפנות למעסיק או למחלקה שמטפלת בכך. צריך לקחת בחשבון, המעסיק לא יכול לטאטא את זה, הוא לא יכול למנוע דיון בנושא ובוודאי שאיננו יכול לפטר את האישה עקב התלונה שלה.

אהבתם את המאמר, שתפו אותו בין חברים

אולי יעניין אותך?

עורך דין מקרקעין

עורך דין מקרקעין

אפשר לומר בוודאות כי בשנים האחרונות תחום הנדל"ן פורח. לא מעט אנשים רוכשים דירות להשקעה וכך מייצרים רווחים מדמי השכירות. כיום תחום הנדל"ן הוא בין

קרא עוד »
עורך דין ירושות

עורך דין ירושות

עורך דין ירושות יכול לסייע לכל אדם אשר זקוק לייעוץ משפטי בתחום. חשוב להבין כי כל אחד זכאי לערוך את הצוואה שלו, על מנת להחליט

קרא עוד »