מהי הדרך היעילה ביותר להגשת תביעה לפיצויים מגרמניה?

מציאות שבה ניצולי שואה לא מתקיימים בכבוד (בחלקם כמובן), זו מציאות עגומה. אבל חשוב לדעת שאפילו כיום, שנת 2022, ניתן להגיש תביעה ולקבל פיצויים לעומדים בקריטריונים. על מנת לממש את הזכות ולהגיש תביעה – נסביר על הדרך היעילה ביותר לכך. 

פיצויים מגרמניה, בליווי עורך דין 

בפורומים רבים ברשת ניתן למצוא דיונים שונים, לגבי הדרך היעילה ביותר להגשת תביעה לפיצויים מגרמניה. הרבה פעמים הדיונים הללו נעשים סוערים ורגשיים וקשה למצוא בהם באמת את המידע שעוזר להתקדם (למי שזה רלוונטי עבורו). לכן, בשורות הבאות נציג את הדרך היעילה באמת, להגשת תביעה לפיצויים מגרמניה כיום. 

כמעט בלתי אפשרי להגיש תביעה לפיצויים מגרמניה, לבד וללא עזרה. וזה לא רק בגלל פערי שפה, מנטליות, או הבירוקרטיה המתישה. יש פה כללים משפטיים והרבה מאוד "אותיות קטנות". באופן טבעי, הדרך היעילה תהיה להיעזר בעורך דין. אולם לא מספיק שיהיה זה עורך דין בעל הסמכה ישראלית. 

יש צורך בעורך דין המתמחה ומבין לעומק את כל הדינים והחוקים והתקנות הגרמניים, העוסקים בניצולי שואה וביורשיהם. שכן יש לדעת שלא רק ניצולים עצמם עשויים לקבל כספים, פנסיה, רנטה או תקבולים לאחר הגשת תביעה לפיצויים מגרמניה. גם יורשים במקרים מסוימים, צאצאים, אלמן או אלמנה, עשויים לקבל תגמולים בלתי מבוטלים. 

בפנותכם אל משרד עורכי דין, וודאו כי הוא מייצג לאורך השנים אנשים, יחידים ומשפחות, בהגשת תביעה לפיצויים מול שלטונות גרמניה. לעיתים יהיה זה עורך דין בעל שורשים "יקיים" או בעל קשרי עבודה מול עורכי דין גרמניים שפעילים בנושא. לרוב, עורך דין יעיל יהיה כזה שכל הנושא הזה קרוב לליבו, ולא רק מההיבט המקצועי אלא גם משיקולים חברתיים והומניסטיים. 

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
אובדן כושר עבודה
אדם שהגיע לאובדן כושר עבודה, רצוי שיעשה כמה פעולות לפני שהוא מנסה להתקבל לעבודה אחרת. אדם זה יצטרך...
קרא עוד »
אפר 16, 2021
מה אומר החוק לגבי הפעלת מפוח עלים ברחוב?
הפעלת מפוח עלים לעתים רבות היא הדרך הקלה, המהירה והנוחה ביותר לאסוף עלים ופסולת מבלי לטרוח בעבודה...
קרא עוד »
ינו 28, 2021
3 טיפים להסכם גירושין שכל זוג חייב לדעת
לפעמים, מומלץ לזוגות לפעול להשגת הסכם גירושין הוגן. בעוד שחלוקת הנכסים יכולה להיראות הוגנת מבחינה...
קרא עוד »
דצמ 22, 2021