למה צריך ייפוי כח מתמשך

עו"ד גירושין מומלץ

לא מעט אנשים חוששים כי ביום מן הימים הם לא יצליחו לקבל החלטות שנוגעות לרכוש שלהם ולגוף שלהם. חשוב מאוד לדעת שצוואה היא לא דבר שרלוונטי לאחר המוות בלבד, יש צורך לא פעם גם בצוואה לחיים אשר תקבע מה יעלה בגורלכם ומה יהיה האחראי על הרכוש שלכם ועל קבלת החלטות בכל הנוגע לגוף שלכם בעודכם בחיים וזאת במידה שלא תהיו מסוגלים לדאוג לכך בעצמכם.

ייפוי כח מתמשך- במה מדובר?

בשנת 2016 תוקן חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות באופן המאפשר לאדם בגיר להסמיך מראש אדם אחר אשר בבוא היום ובשעת הצורך יוכל לשמש כאפוטרופוס לגוף ולרכוש שלו במצב שבו הוא לא יוכל עוד לקבל החלטות לגבי עצמו בשל התדרדרות במצב הרפואי או תאונה כלשהי. עד לתיקון החוק הדרך לטפל בעניינים הללו הייתה לפנות לבית המשפט בבקשה למינוי אפוטרופוס- מדובר על תהליך שהיה יכול להתארך בנסיבות מסוימות, כאשר לאדם חסר הישע לא הייתה עוד שליטה ויכולת לקבוע מי ימונה כאפוטרופוס בכל העניינים שלו. חשוב לדעת כי במסגרת תיקי אפוטרופסות מתנהלים לא פעם קרבות משמעותיים בערכאות בין בני משפחה לגבי מי יהיה אפוטרופוס, דבר אשר מוביל לא פעם את בית המשפט להחליט על אפוטרופוס חיצוני.

התיקון לחוק מאפשר להעביר את השליטה חזרה לידיים של כל אדם ולתת הוראות מראש בכל הנודע לגוף של האדם, לרבות מצבו הרפואי, הרכוש שלו ועוד, בעודו חיים. ייפוי כח מתמשך מאפשר לאדם לקבל החלטות מושכלות לגבי מי הוא רוצה שיקבל החלטות עבורו ויקבע לו, כאשר לא תהיה לו אפשרות.

חשוב מאוד לערוך ייפוי כח מתמשך באמצעות עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום אשר יסייע לכם לנהל את כל התהליך בצורה הטובה ביותר ולהמשיך לחיות את חייכם בצורה שקטה ורגועה. מדע נוסף באתר https://www.lawlife.co.il/

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עו"ד רשלנות רפואית – איך בוחרים נכון?
רשלנות רפואית זה ביטוי שכולל מצבים רבים ושונים זה מזה. המשותף לכל המצבים הללו היא העובדה שמטופל ניזוק...
קרא עוד »
ספט 03, 2020
עו"ד נכות כללית – האיש שייאבק עבורנו
כשאנחנו נדרשים להתמודד עם מוסדות גדולים, כמו ביטוח לאומי, חברת ביטוח, זה אף פעם לא פשוט, בוודאי אם...
קרא עוד »
מאי 14, 2020
למה שנזדקק לחוקר פרטי
היום ניתן לשמוע על יותר ויותר אנשים שנעזרים בשירותיו של חוקר פרטי. למעשה, ניתן למצוא לא מעט סיבות ולא...
קרא עוד »
מאי 10, 2020