תאונות עבודה – מה מוגדר כתאונת עבודה?

כשאנחנו שומעים את המושג 'תאונת עבודה' – אנחנו באופן אוטומטי מדמיינים אדם שנפל ממנוף, או נחתך ממסור, או נדרס על ידי מכבש ועוד זוועות. אבל בפועל, תאונות עבודה יכולות להיות תאונות קשות כמו שהזכרנו, אבל מדובר גם במצבים אחרים, כמו במקרים של  מחלות מקצוע או מחלות עבודה, תאונה יכולה להתרחש בדרך לעבודה, כמו למשל בתאונת דרכים, היא יכולה להתרחש כאשר אדם מעד על המדרכה בדרך לעבודה או בחזור ממנה, היא יכולה לקרות בבית של לקוח או בכל מקום אחר. 

אם אתם או מישהו שקרוב לכם נפצע, חלה או נפגע בזמן העבודה – כדאי לבדוק ולהבין מהם הפיצויים שמגיעים לו, או לכם. במקרים של תאונת עבודה, יש פיצויים שאפשר לקבל גם מהמעסיק, גם מהמוסד לביטוח לאומי וגם מחברות הביטוח הפרטיות, שמבטחות אתכם במקרים של תאונה כזאת או אחרת. מלבד זאת, פיצויים בעקבות תאונת עבודה אפשר לקבל בשל של בעיה רפואית, כמו למשל מחלת ריאות במקום שיש בו כימיקלים. 

אבל כיצד תוכלו לדעת מה מגיע לכם?

במקרה של תאונת עבודה יש להבין באמצעות עורך דין תביעות ביטוח סיעודי ועבודה מה מוגדר כתאונת עבודה. מי שיעמוד בהגדרות יוכל למלא את הטפסים הדרושים אותם מבקש למלא המוסד לביטוח לאומי וגם הביטוח הפרטי.  בין היתר כדאי לבצע אבחון אצל רופא מומחה שיוכיח כי הנזק הממושך או הזמני שקרה לכם קרה, בשל תאונת עבודה. באמצעות עו"ד דיני נזיקין, תוכלו לקבל פיצוי הולם וטוב, החל ממענק חד פעמי או קבוע, עד קצבת נכות, ימי מחלה ושאר זכויות סוציאליות. בהצלחה! 

 

אהבתם את המאמר, שתפו אותו בין חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

אולי יעניין אותך?