תאונות עבודה, תביעות נזיקין

תאונות עבודה, תביעות נזיקין

תאונות עבודה אינן עניין נדיר, היות ואנשים רבים מצאו את עצמם בסיטואציה מסוג זה. מדובר על כל סוג של תאונה שהתרחשה בזמן העבודה או בזמן ההגעה או החזרה מהעבודה. במידה והתאונה גרמה לנזק פיזי או נפשי, מומלץ להיעזר במשרדו של עורך דין שמתמחה בתחום, של פגיעה בעבודה על מנת לקבל ייעוץ משפטי לגבי תביעות נזיקין. חשוב להבין כי כל סוג של מקום עבודה עלול לחשוף את העובדים שלו למגוון רחב של סכנות אפשריות. ניתן לשמוע לא פעם בחדשות על פועלי בניין שנפלו מגובה רב, דבר שכמובן נחשב בתור תאונת עבודה. אך חשוב להדגיש כי תאונת עבודה נחשבת גם נפילה במקום העבודה, החלקה במדרגות, כוויה כתוצאה ממים חמים שנשפכו, פגיעה פיזית שנגרמה לעובד כתוצאה מהפעלה של מכונות כבדות וכדומה.

תאונות עבודה, תביעות נזיקין – כל מה שחשוב לדעת בנושא

לא מעט מקומות עבודה מנסים היום להפחית את כמות תאונות העבודה, על ידי שילוט מתאים בזמן שטיפת הרצפה, מנגנונים המונעים טריקות של דלתות ושימוש באמצעים טכנולוגיים שונים, שכל מטרתם היא להפחית את הסיכוי של העובדים להיפגע. עם זאת, כמות תאונות העבודה בארץ רק הולכת וגדלה, לכן במידה ונפגעתם בתאונה מסוג זה, חשוב להבין את הזכויות שלכם. למשל, כדאי לדעת כי מגיע לכם פיצוי מביטוח לאומי. מעבר לכך, רוב המעסיקים מבוטחים על ידי חברות הביטוח בדיוק לצורך זה, כך שישנן פוליסות ייעודיות עבור תאונות עבודה. מומלץ להתייעץ עם עורך דין שעוסק בתחום, על מנת לרדת לעומק העניין ולהבין האם כדאי להגיש תביעות נזיקין.

לסיכום, תאונות עבודה עלולות להתרחש בכל מקום ובכל זמן, לכן חשוב להיות מודעים לזכויות שלכם. החוק מחייב את המעסיקים לספק לעובדים שלהם סביבת עבודה בטוחה ומוגנת, על מנת למנוע תאונות עבודה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בחירת עורך דין ביטוח סיעודי
בחירת עורך דין ביטוח סיעודי היא משימה לא פשוטה. ייתכן שתצטרך להקדיש שעות למחקר, לקרוא ביקורות...
קרא עוד »
נוב 23, 2022
עו"ד מקרקעין בנתניה – מדוע חשוב לבחור נכון?
בעבור רבים רכישה או מכירה של דירה אלו הן העסקאות הגדולות ביותר שהם עושים בחיים שלהם. מדובר במהלך...
קרא עוד »
דצמ 03, 2020
3 טיפים להסכם גירושין שכל זוג חייב לדעת
לפעמים, מומלץ לזוגות לפעול להשגת הסכם גירושין הוגן. בעוד שחלוקת הנכסים יכולה להיראות הוגנת מבחינה...
קרא עוד »
דצמ 22, 2021