גירושין ברבנות

גירושין ברבנות – מה צריך לדעת על פתיחת תיק גירושין

אחד הרגעים הקשים ביותר בחייהם של כל בני זוג, הוא הרגע בו הם מחליטים לפרק את החבילה ולהתגרש. אף זוג נשוי לא מצפה ולא מקווה לכך, אך כידוע החיים לפעמים מובילים אותנו אל מקומות שונים ולעיתים אין ברירה, אלא להיפרד. לעיתים זה הדבר הנכון לעשות, לא רק בשביל לספק לכל אחד מהצדדים הזדמנות לייצר מערכת יחסים חדשה וטובה יותר, אלא גם בשביל לשמור על קשר טוב ובריא יותר אחד עם השני. 

על מנת להתגרש באופן חוקי במדינת ישראל, יש לפתוח תיק גירושין ברבנות. בישראל התהליך מתבצע בצורה הבאה. ברגע שמחליטים להתגרש, מתחיל מה שנקרא מירוץ סמכויות. כלומר, כל אחד מבני הזוג יכול להחליט איפה התהליך ייערך, ברבנות או בבית המשפט לענייני משפחה. הראשון שפותח תיק באחד המוסדות הנ"ל, קובע למעשה איפה יתבצע התהליך. 

יחד עם זאת חשוב לומר, בכל מקרה חייבים לעבור ברבנות בשביל לקבל אישור גירושים. אם מבצעים את התהליך בבית משפט, פשוט מביאים את החלטת השופט לרבנות ושם יקבלו אותה. 

כיצד מבצעים את התהליך בצורה נכונה

מעבר לעניין הדתי שבתהליך הגירושים, יש טקס שלם שצריך לבצע על מנת שבני הזוג ייחשבו לגרושים ויוכלו להקים משפחה חדשה, הרי שיש עניין שלם וכולל בכל מה שקשור לחלוקת הרכוש בין בני הזוג, הסכמי ראייה ומשמורת על הילדים, מזונות וכדומה. 

כל הדברים הנ"ל נידונים בין בני הזוג, באמצעות עורך דין גירושין עופר סטרוסקי למשל, וההסכמות באות לידי ביטוי בהסכם הגירושים ביניהם. חשוב להבהיר ההסכם תקף מכאן והלאה, אלא אם שני הצדדים מסכימים לשנות אותו בהמשך או אם אחד הצדדים מפר אותו ובית המשפט מוכן לקבל את טענת הצד השני שההסכם איננו תקף ויש לשנות אותו.

אהבתם את המאמר, שתפו אותו בין חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

אולי יעניין אותך?